Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Історія створення правосуддя є частиною історії адміністративного району м. Харкова – Київського.
Район, як і кожен його мешканець, має дату свого народження, своє обличчя і свою долю.
Точна дата народження Київського району губиться в століттях. Знаємо ми про це завдяки двом збереженим на території сел. Велика Данилівка пам’яткам археології. Тут було виявлено поселення скіфського періоду черняховсько-салтівської культури та два курганні могильники ІV-ІІ століть до нашої ери. Значно пізніше, у XVII сторіччі, починає зароджуватися Харків. Довкола фортеці з’явилися поселення, які отримали назву слободи.
Перші вулиці з’явилися у Харкові у другій половині XVII сторіччя. По суті, це були шляхи, що вели до різних міст: Московський, Сумський, вздовж річки Харків – Бєлгородський шлях (зараз вулиця Шевченко) та ін.
В кінці XVII сторіччя почалось заселення північної частини міста (територія Київського і Шевченківського (раніше – Дзержинського) районів, тоді ж з’явилися вулиці Римарська і Сумська.
У 1765 році Харків став губернським містом – центром Слобідсько-Української губернії. У 1787 році в Харкові набрало сили загальноросійське уложення про міста й почала працювати міська Рада.
В січні 1919 року рішенням ЦК з виборів районних рад робочих депутатів Харків поділили на три райони: Івано-Лисогірський, Петинсько-Журавлівський, Основ’янсько-Холодногірський.
Петинсько-Журавлівський район охоплює Кочанівку, Євгенівку, дачу Рашке, Журавлівку, відділяється від міста межею, що проходить вздовж шляху на Ізюм, Заіківською вулицею, від мосту по Молочній, Безуглому провулку, Монастирській вулиці до річки, вулицею Попових праворуч від мосту, по Журавлівці, Шиловському провулку, Дергачівською вулицею, включаючи цегляні заводи Толкачова.
У 1937 році відбуваються нові зміни в адміністративному устрої Харкова – Постановою Президіума Центрального виконавчого комітету УРСР Петинсько-Журавлівський район був розділений на два: Сталінський (перейменований у 1961 році на Московський) і Кагановичський (перейменований у Київський 21 жовтня 1957 року).
У Фондах Харківського обласного державного архіву зберігаються документи тих часів, в яких зафіксовано ці важливі історичні події. Це постанова президії ЦВК від 02.09.1937 і Указ Президії Верховної Ради Української РСР від 21.10.1957).
Протягом всіх президій 85 років в районі діяв районний суд. Змінювалися його назви, структура, місцезнаходження, зазнавали змін організаційні основи діяльності, вдосконалювалось законодавство, розширювалися функції та повноваження. Але за всіх часів незмінним залишалось його головне призначення – стояти на варті Закону, вершити правосуддя!
УКАЗ
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
ПРО ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ КАГАНОВИЧСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА ХАРКОВА ХАРКІВСЬКОЇ ОБАСТІ
Перейменувати Кагановичський район міста Харкова на Київський район.
Голова Президії Верховної Ради Української РСР
Д. КОРОТЧЕНКО
Секретар Президії Верховної Ради Української РСР
А. ОЛЕНКО
м. Київ
21 жовтня 1957 року