flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги присяжних!

20 січня 2020, 13:54

На присяжних поширюються гарантії незалежності й недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків щодо здійснення правосуддя. Проте водночас на них покладаються й додаткові обов’язки, зокрема, вони підпадають під дію закону «Про запобігання корупції».

Тобто присяжні під час виконання своїх обов’язків у суді, а саме під час залучення до розгляду конкретної справи, стають суб’єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Якщо протягом 2019 року присяжний брав  участь у розгляді цивільної чи кримінальної справи, незалежно від того чи отримав він виплати за виконання обов’язків у суді як присяжного, зобов’язаний подати до 1 квітня 2020 року шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

У разі якщо присяжний протягом  2019 року був увільнений від виконання обов’язків присяжного,  він також зобов’язаний подати  до 1 квітня 2020 року електронну декларацію за минулий рік.

Також Закон передбачає можливість суб’єкта декларування подати виправлену декларацію без звернення до Національного агентства з питань запобігання корупції лише один раз упродовж 7 днів після подання декларації.  В іншому разі виявлені помилки можна буде виправити тільки з дозволу уповноваженої особи НАЗК шляхом звернення через персональний електронний кабінет.

Звертаємо увагу, що з 01.02.2017 року доступ до системи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, можливий з використанням особистих ключів та відповідних їм посилених сертифікатів відкритого ключа, зокрема, тих, які отримані в «ПриватБанку» чи «Ощадбанку».

Доводимо до відома присяжних, що електронний цифровий підпис (ЕЦП) в Україні можна отримати в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів (далі– АЦСК), перелік яких зазначений на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Для цього необхідно завчасно одержати послуги електронного цифрового підпису. Контактну інформацію розміщено в електронному реєстрі суб’єктів, які надають послуги, пов’язані з видачею сертифікатів

Наголошуємо, що порушення вимог фінансового контролю, умисне недекларування або декларування недостовірної інформації є корупційними правопорушеннями за які передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Наслідки порушення вимог фінансового контролю визначені у статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а декларування недостовірної інформації або умисне неподання декларації суб'єктом декларування - у статті 366-1 Кримінального кодексу України.

Крім того звертаємо увагу на новації цьогорічного декларування: поява в переліку суб’єктів помічників суддів, а також осіб, які займають посади патронатної служби, визначені в законі «Про державну службу»; розширення коло об’єктів декларування: всі банківські рахунки суб’єкта декларування або члена його сім’ї навіть за відсутності на них коштів (суми зазначаються тільки в разі, якщо вони сукупно перевищують 50 прожиткових мінімумів); зазначення фінансової установи, в якій у суб’єкта декларування або члена його сім’ї є доступ до банківських сейфів на кінець звітного періоду або був більше ніж 183 календарні дні впродовж року; розширення переліку членів сім’ї суб’єкта декларування тощо.

Ще раз звертаємо увагу, що електронна декларація має бути подана з 1 січня 2020 року до 1 квітня 2020 року.