flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Довічне позбавлення волі з конфіскацією майна – ухвалено вирок за обвинуваченням у державній зраді

05 листопада 2024, 09:29

28 жовтня 2024 року колегією суддів Київського районного суду м. Харкова ухвалено вирок у кримінальному провадженні за обвинуваченням громадянина України К. у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 111 КК України, а саме:

- державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України в умовах воєнного стану на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, безпеці України шляхом переходу на бік ворога та надання представникам іноземної держави допомоги в проведенні підривної діяльності проти України;

- державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України в умовах воєнного стану на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній безпеці України шляхом надання іноземній державі допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинена за попередньою змовою групою осіб.

Так, судом встановлено, що громадянин К. після 24.02.2022, не маючи патріотичного наміру вступити до лав Збройних сил України в цілях захисту держави, виявив бажання здійснити перехід на бік ворога в умовах воєнного стану з метою надання представникам держави-агресора будь-якої допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, та добровільно перейшов на бік ворога, вступивши до лав незаконного збройного формування, яке надавало «рф» допомогу у здійсненні збройної агресії проти України, під назвою «приватна військова компанія «Вагнер», в складі якого, перебуваючи на тимчасово окупованих територіях Донецької області, являючись громадянином України, брав участь у проведенні бойових дій проти України на стороні ворога під час боїв за місто Бахмут Донецької області.

Крім цього, громадянин К., починаючи з 17.07.2022, вирішив вчинити протиправні дії на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній безпеці України шляхом надання представникам іноземної держави допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, у простій формі співучасті групою осіб зі спільною злочинною метою, спрямованою на шкоду основам національної безпеки України, залучивши до своєї протиправної діяльності особу, з якою тривалий час перебував у шлюбних, офіційно не зареєстрованих стосунках, з метою отримувати від неї відомості та інформацію про місцезнаходження у м. Харкові особового складу та військової техніки ЗС України та інших військових формувань, утворених відповідно до чинного законодавства, залучених до надання відсічі збройній агресії «рф» проти України, які в подальшому передавались ним представнику держави-агресора в особі одного з керівників окупаційного органу влади, створеного на тимчасово окупованих територіях Харківської області у м. Куп’янську (так званому «помощнику главы военно - гражданской администрации Харьковской области»).

Кримінальне провадження розглядалось у спеціальному судовому провадженні (in absentia) - за відсутністю обвинуваченого, за обов’язковою участю захисника, забезпеченого Державою за дорученням Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Харківській та Луганській областях. При цьому, судом було вжито всіх заходів щодо виклику обвинуваченого у судові засідання. Обвинувачений був поінформований належним чином про дати слухання справи, а також були дотримані його права на належне представництво у суді, відповідно до вимог КПК України.

Вироком суду громадянина К. визнано винуватим у вчиненні вищезазначених кримінальних правопорушень. За сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначено громадянину К. покарання у виді довічного позбавлення волі з конфіскацією всього майна, яке є власністю засудженого.

Початок строку відбування покарання обчислюватиметься з дня приведення вироку до виконання, тобто з моменту фактичного затримання обвинуваченого.

Вирок суду не набрав законної сили та може бути оскаржений у встановленому законом порядку.