Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
12 березня 2024 року Київський районний суд м. Харкова ухвалив вирок у кримінальному провадженні за обвинуваченням громадянина Б. у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3 КК України (участь в терористичній організації), ч. 2 ст. 260 КК України (участь у діяльності не передбаченого законом збройного формування).
Так, судом встановлено, що громадянин Б. в період часу не пізніше 07 квітня 2017 року по вересень 2022 року, перебуваючи на тимчасово окупованій території Донецької області та території Харківської області, діючи умисно, з корисливих та ідеологічних мотивів, приймав участь у терористичній організації «ДНР», забезпечуючи реалізацію цілей та завдань її силового блоку, а також брав участь в окупаційних діях смт. Великий Бурлук, Куп’янського району, Харківської області.
Крім того, в період часу не пізніше 07 квітня 2017 року, перебуваючи у м. Донецьк Донецької області, громадянин Б., діючи умисно, добровільно, за попередньою змовою групою осіб (стосовно яких досудове розслідування здійснюється в інших кримінальних провадженнях), усвідомлюючи, що діяльність не передбачених законом збройних формувань, які входять до складу терористичної організації «ДНР», є незаконною, спрямована на зміну меж території України, призводить до загибелі людей, заподіяння значних матеріальних збитків та інших тяжких наслідків, з ідеологічних та корисливих мотивів, вступив до складу не передбаченого законом збройного формування - 1-ї окремої мотострілецької Слов'янської бригади, був зарахований до його складу та виконував покладені на нього функції з використанням виданої вогнепальної зброї для здійснення збройного опору військовослужбовцям Збройних сил України та інших військових формувань України, задіяних у проведенні АТО, що проводилась з метою припинення діяльності терористичної організації «ДНР» на території Донецької області.
Кримінальне провадження розглядалось у спеціальному судовому провадженні (in absentia) - за відсутністю обвинуваченого, за участю захисника. При цьому, судом було вжито всіх заходів про виклик обвинуваченого у судові засідання. Обвинувачений був поінформований належним чином про дати слухання справи, а також були дотримані його права на належне представництво у суді, відповідно до вимог КПК України.
Вироком суду громадянина Б. визнано винуватим у вчиненні вищезазначених кримінальних правопорушень. За сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим громадянину Б. призначене остаточне покарання у виді дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією усього майна, що є власністю засудженого.
Строк відбування покарання обчислюватиметься з моменту його фактичного затримання.
Вирок суду не набрав законної сили та може бути оскаржений у встановленому законом порядку.