Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ДОДАТОК
■
до Рішення зборів суддів Київського районного суду м. Харкова від 09.04.2015
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням зборів суддів Київського районного суду м. Харкова від 09.04.2015 (протокол № 5 від 09.04.2015)
ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ
АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ ДОКУМЕНТООБІГУ КИЇВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. ХАРКОВА
Засади використання автоматизованої системи документообігу Київського районного суду м. Харкова (далі - Засади) розроблені зборами суддів даного суду відповідно до вимог Закону України „Про судоустрій і статус суддів", Кодексу адміністративного судочинства України, Кримінального процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого Рішенням Ради суддів України від 02.04.2015 № 25 (далі - Положення).
І. Предмет регулювання
1.1.1. Правове регулювання відносин, пов'язаних із функціонуванням автоматизованої системи документообігу в Київському районному суді м. Харкова, здійснюється згідно з Положенням відповідно до Законів України „Про електронні документи та електронний документообіг", „Про електронний цифровий підпис", „Про інформацію", „Про доступ до публічної інформації"", „Про доступ до судових рішень", „Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах", „Про захист персональних даних" та інших нормативно-правових документів (п. 1.1.1. Положення).
1.1.2. У Київському районному суді м. Харкова використовується комп'ютерна програма „Д-3", розроблена адміністратором автоматизованої системи для загальних судів (п. 1.4.3. Положення).
1.1.3. Особливості функціонування автоматизованої системи в Київському районному суді м. Харкова визначені зборами суддів даногосуду в межах визначених Положенням повноважень щодо розгляду питань стосовно порядку функціонування автоматизованої системи (п.1.4.9 Положення).
II. Особливості функціонування автоматизованої системи в Київському районному суді м. Харкова
2.1.1. Правила здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями Київського районного суду м.Харкова врегульовані Положенням, з урахуванням особливостей, визначених зборами суддів цього суду відповідно до Положення.
2.1.2. Автоматизований розподіл судових справ між суддями Київського районного суду м. Харкова здійснюється з урахуванням спеціалізації суддів, у тому числі спеціалізації зі здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх (п.2.3.20 Положення). В Київському районному суді м. Харкова з 20.11.2012 запроваджена та діє спеціалізація суддів з розгляду справ, які віднесені до компетенції слідчих суддів (протокол зборів суддів № 11 від 19.11.2012). З 20.11.2012 у зв'язку із набранням чинності КПК України (в редакції 2012 р.). припинено розподіл слідчим суддям Київського районного суду м.Харкова всіх справ та матеріалів, що надходять в порядку цивільного, кримінального, адміністративного провадження та справ про адміністративні правопорушення. Слідчим суддям розподіляються лише ті клопотання, скарги та інші матеріали, розгляд яких відноситься до компетенції слідчих суддів. Виключення становлять судові справи, які згідно Положення, в тому числі п. 2.3.29, п. 2.3.30, п. 2.3.43., 2.3.44. Положення, цих Засад не підлягають автоматизованому розподілу, або ж розподіляються шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді, незалежно від обрання його слідчим суддею.
2.1.3. Слідчий суддя для розгляду клопотань, скарг, заяв визначається за правилами автоматизованого розподілу судових справ між слідчими
суддями (п.2.3.40. Положення).Клопотання та скарги по одному кримінальному провадженню передаються раніше визначеному слідчому судді (п.2.3.45. Положення).
2.1.4. Визначати та затверджувати зборами суддів Київського районного суду м. Харкова графік чергування слідчих суддів на період дії строку їх повноважень у вихідні та святкові дні.
2.1.5. Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли за чотирнадцять днів до початку відпустки (якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів) (п.2.3.3. Положення), за винятком судових справ, які згідно Положення, цих Засад розподіляються шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді, що припиняють розподілятися судді за п'ять робочих днів до такої відпустки.
2.1.6. Не розподіляються щодо конкретного слідчого судді судові справи, що надійшли за три робочих дні до початку відпустки (якщо її тривалість становить не менше семи календарних днів), за винятком клопотань, які підлягають негайному розгляду відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК), розподіл яких припиняти за один робочий день до такої відпустки. У разі, якщо тривалість відпустки слідчого судді становить менше семи календарних днів, розподіл справ припиняється за один робочий день.
2.1.7. Здійснювати розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді, у випадках, визначених п.2.3.43., п.2.3.44 Положення, а також: судові справи, що надійшли до Київського районного суду м. Харкова із судів апеляційної чи касаційної інстанції після скасування ухвали судді Київського районного суду м. Харкова про повернення обвинувального акту прокурору; раніше повернутого суддею Київського районного суду м. Харкова прокурору для усунення недоліків обвинувального акту, що надійшов з прокуратури до Київського районного суду м. Харкова після усунення недоліків або в разі відмови в задоволенні угоди з вказівкою про необхідність направити кримінальне провадження з обвинувальним актом; судових справ, реєстрація та облік яких здійснюється з вказаними нижче індексами: "2-е" - заяви про скасування судового наказу; "6" -справи щодо розгляду питань у порядку виконання судових рішень у цивільних справах; "6-а" - справи щодо розгляду питань у порядку виконання судових рішень в адміністративних справах.
2.1.8. В разі надходження до суду дублюючих позовних заяв,адміністративних позовів та інших матеріалів, які аналогічно відтворюють зміст вимог та їх обґрунтування, та які пройшли реєстрацію та систему автоматичного розподілу, залучати їх до матеріалів того провадження, яке зареєстроване в суді першим та на момент надходження наступного позову (матеріалу, тощо) не знайшло свого процесуального вирішення.
2.1.9. Не підлягають автоматизованому розподілу заяви про відвід судді, який розглядає заяву про відвід іншому судді в порядку КГЖ України, враховуючи, що подача такої заяви не передбачена КГЖ України. Передавати такі заяви судді, який розглядає заяву про відвід, для залучення до справи.
2.1.10. В разі надходження до Київського районного суду м. Харкова клопотань, заяв, справ, пов'язаних з виконанням судових рішень, або справ, вирішення яких безпосередньо пов'язані з ухваленими суддею судовими рішеннями, які були постановлені до початку роботи комп'ютерної програми „Д-3" - передавати такі клопотання, заяви, справи тому ж судді, фіксувати вказане у КП «Д-3» протоколом розподілу справи між суддями у неавтоматичному режимі, а в разі відсутності судді (перебування у відпустці, відрядженні, на навчанні, вихід у відставку, звільнення тощо) - здійснювати їх автоматичний розподіл.
III. Прикінцеві положення
3.1.1. Ці Засади набирають чинності з дня їх затвердження зборами суддів Київського районного суду м. Харкова.